pozycjonowanie stron mobilnych mobilegeddon

Jak mobilegeddon wpłynie na pozycjonowanie stron mobilnych?

Przedwczoraj na oficjalnym blogu Google wspomniało o planowanej na maj, realizacji kolejnego etapu działań w ramach mobilegeddon (programu mobilnego internetu).

Do tej pory wyszukiwarka mobilna zwracała strony, które posiadały swoje wersje mobilne oraz te, które które ich nie posiadały. Faworyzowane oczywiście były te pierwsze. Według oficjalnych doniesień, od maja sytuacja ma się zmienić. Strony nie posiadające swojej wersji przystosowanej do urządzeń mobilnych będą drastycznie spychane w serp’ach mobilnych. Można zatem sporo stracić biorąc pod uwagę, że w Stanach Zjednoczonych już ponad połowa ruchu pochodzi właśnie z tego typu urządzeń. Najwięksi w Polsce np.: allegro czy zalando obserwuje już 30% ruch z tych właśnie urządzeń.

Wprawdzie Google twierdzi, że jakościowa treść wciąż jest wiodącym czynnikiem rankingowym to bardzo wiele wyników zniknie z listy.

Z czystym sumieniem … zadbałeś już o swoją stronę?

Pozycjonowanie stron mobilnych – Mobilegeddon 4.67/5 (6 głosów)

8 Komentarzy

 1. Mam dwie strony, jedna jest nowa i ładnie działa na wszystkich urządzeniach, a druga nie, a mają całkiem podobną ilość wejść z google, czy należy się bać, że ta starsza strona spadnie w wynikach?

  • Docelowo pewnie się tej nieposiadającej wersji mobilnej oberwie. Należy jednak wiedzieć, że spadnie ruch głównie z komórek. Nie wiem jaki masz ruch z tych urządzeń. Taka „zachęta” do popracowania nad templatką :) Poza tym, zapewne sam się wściekasz jak np. naprawiasz sobie samochód, potrzebując informacji wchodzisz na forum i jeździsz brudnymi paluchami po ekranie co chwilę skalując ekran. Ojeju, jakie to wkurzające!
   Warto o to zadbać głównie ze względu na swoich „fanów”.

 2. Ja się cieszę tym podejściem google do urządzeń mobilnych. W końcu przeminie era stron internetowych niedostosowanych do smartfonów i skalowanych palcem.

 3. Zaiko pisze:

  To jest dobre rozwiązanie. Zdecydowanie ułatwia sprawdzenie kluczowych informacji np na smartfonie, gdzie wcześniej, kiedy większość stron nie była przystosowana było to bardzo irytujące. Mobilna strona to podstawa a zmiana nie musi obciążać portfela. Wiele firm oferuje niedrogie responsywne szablony – np. kliksite. Możliwości jest wiele. I dobrze!

 4. Marek pisze:

  teraz czesto obserwuje ze ponad polowa ruchu pochodzi z urzadzen mobilnych. Świat się zmienia ;)

 5. bipunktowiec pisze:

  Dobry ruch ze strony Google. Mobilność i smartfony to przyszłościowa sprawa. Responsywna i elegancka strona będzie kluczem do sukcesu. Tak powinno być.

 6. Łukasz pisze:

  Świat się zmienia w zastraszającym tempie i irządzenia

 7. pablo pisze:

  Mobile to przyszłość. Za jakiś czas osób, które ogarniają PC ale nie nauczyli się mobile bo uważają że są już na to za starzy (niestety) nie będzie, a młodzy używający głównie mobile zaleją świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *