Ręczne działania antyspamowe Google

Google na swoim blogu poinformowało (nie powołując się na konkretną osobę), że powtarzające się naruszenia wskazówek dla webmasterów będą karane surowiej. Naturalne zatem będzie, mniej przychylne rozpatrywanie wniosków o ponowne rozpatrzenie witryny.

Nie mówi o karach algorytmicznych nakładanych automatycznie z pomocą algorytmów takich jak Panda, Pingwin lecz o ręcznych karach, o których informacje są zamieszczane w Google Search Console.

Przykładem podanym przez Google był „webmaster, w stosunku do którego wszczęto ręczne działania przeciw spamowe za nienaturalny link kierujący do innej strony. Webmaster zmienił link na nofollow i po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku znów ustawił na dofollow”. W takim przypadku webmasterowi znacznie trudniej będzie uzyskać pozytywną decyzję w sprawie wniosku o ponowne rozpatrzenie witryny.

Wprawdzie nie padły żadne odpowiedzi na pytania stawiane przez użytkowników ale można założyć, że będzie chodziło o wydłużenie czasu rozpatrzenia lub w wyjątkowych sytuacjach całkowite wyindeksowanie strony.

Być może na blogu dla webmasterów pojawią się wreszcie jakieś wyjaśnienia.

Ręczne działania Google! Masz coś na sumieniu? 4.85/5 (13 głosów)

8 Komentarzy

 1. I bardzo dobrze, że tego typu taktyki będą karane bardziej. Jestem za tym, aby karać tego typu kombinatorów.

  • A jeśli podejmiesz się poprowadzenia strony z takim spadkiem i to w schemacie rozliczenia za efekt. Klient nie powie ci o tym, bo nie chce podwyższać potencjalnych wydatków? Każdy kij ma dwa końce:)

 2. Kamil Dudziak pisze:

  Ruch w dobrą stronę, gdyż SWL-e dawały możliwości szybkiego zdjęcia linków, napisania prośby i po pozytywnym rozpatrzeniu włączenia ponownie. Teraz już nie będzie to takie proste ;)

 3. Recydywa musi być karana ! :P

 4. Mat pisze:

  Nie chciałbym podjąć się pozycjonowania takiej strony, aktualnie mam pod opieką jedną po filtrze od G. Mordęga ze zdjęciem linków a później czekanie na rozpatrzenie wniosku, teraz mozolne wbijanie TOP20 w mało konkurencyjnych frazach.

 5. Jacek pisze:

  Niby fajnie, ale wiadomo jak to jest – jeden przykład, który w zasadzie nie wnosi nic nowego… Wolałbym, żeby wprowadzili jeszcze bardziej zdecydowane działania w stosunku do np. osób używających botów do linkowania

 6. Luna pisze:

  Problemem wydaje się być, że wszystkie działania SEO są już naruszeniem wskazówek do Google. Najlepiej postawić stronę i czekać, aż ludzie zaczną do niej linkować… gdyby każdy tak robił to wiadomo co by się działo… idealny świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *