Google na swoim blogu poinformowało (nie powołując się na konkretną osobę), że powtarzające się naruszenia wskazówek dla webmasterów będą karane surowiej. Naturalne zatem będzie, mniej przychylne rozpatrywanie wniosków o ponowne rozpatrzenie witryny.

Nie mówi o karach algorytmicznych nakładanych automatycznie z pomocą algorytmów takich jak Panda, Pingwin lecz o ręcznych karach, o których informacje są zamieszczane w Google Search Console.

Przykładem podanym przez Google był „webmaster, w stosunku do którego wszczęto ręczne działania przeciw spamowe za nienaturalny link kierujący do innej strony. Webmaster zmienił link na nofollow i po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku znów ustawił na dofollow”. W takim przypadku webmasterowi znacznie trudniej będzie uzyskać pozytywną decyzję w sprawie wniosku o ponowne rozpatrzenie witryny.

Wprawdzie nie padły żadne odpowiedzi na pytania stawiane przez użytkowników ale można założyć, że będzie chodziło o wydłużenie czasu rozpatrzenia lub w wyjątkowych sytuacjach całkowite wyindeksowanie strony.

Być może na blogu dla webmasterów pojawią się wreszcie jakieś wyjaśnienia.

Ręczne działania Google! Masz coś na sumieniu? 4.85/5 (13 głosów)

7 Komentarzy

 1. Karina Kondraczuk napisał(a):

  I bardzo dobrze, że tego typu taktyki będą karane bardziej. Jestem za tym, aby karać tego typu kombinatorów.

  • Ireneusz Mazur napisał(a):

   A jeśli podejmiesz się poprowadzenia strony z takim spadkiem i to w schemacie rozliczenia za efekt. Klient nie powie ci o tym, bo nie chce podwyższać potencjalnych wydatków? Każdy kij ma dwa końce:)

 2. Kamil Dudziak napisał(a):

  Ruch w dobrą stronę, gdyż SWL-e dawały możliwości szybkiego zdjęcia linków, napisania prośby i po pozytywnym rozpatrzeniu włączenia ponownie. Teraz już nie będzie to takie proste ;)

 3. Jakub Ozorowski napisał(a):

  Recydywa musi być karana ! :P

 4. Mat napisał(a):

  Nie chciałbym podjąć się pozycjonowania takiej strony, aktualnie mam pod opieką jedną po filtrze od G. Mordęga ze zdjęciem linków a później czekanie na rozpatrzenie wniosku, teraz mozolne wbijanie TOP20 w mało konkurencyjnych frazach.

 5. Jacek napisał(a):

  Niby fajnie, ale wiadomo jak to jest – jeden przykład, który w zasadzie nie wnosi nic nowego… Wolałbym, żeby wprowadzili jeszcze bardziej zdecydowane działania w stosunku do np. osób używających botów do linkowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *