Co to pozycjonowanie?

Pod pojęciem „SEO” (Search Engine Optimization) lub prościej „pozycjonowanie” kryją się działania, których celem jest wypromowanie danej witryny (na wybrane słowa kluczowe) w wyszukiwarce. Pozycjonowanie zdecydowanie wpływa na wzrost popularności witryny a jego ostatecznym celem jest zdobycie czołowej pozycji w wyszukiwarce na wybrane słowa kluczowe. Ogólnodostępne badania wykazują, że Internauci niezwykle rzadko szukają informacji poza pierwszą stroną wyników wyszukiwania).

Pozycjonowanie od dawna jest uważane za najbardziej skuteczny i najtańszy sposób na pozyskanie dużej liczby klientów. Element bezpośrednio wpływający na pozycję danej witryny w wyszukiwarce jest ilość linków do niej prowadzących.

Google widzi to mniej więcej tak: Jeśli bardzo wiele innych witryn internetowych odwołuje się do Twojej strony to oznacza, że jest ona wartościowa i warto więc ją promować poprzez ustawianie jej na wyższych pozycjach. Jeśli chcesz aby Twoja strona była wysoko w wyszukiwarce musisz zdobyć jak największą ilości wartościowych odnośników przychodzących.

Linki prowadzące do Twojej strony możesz zdobyć na wiele różnych sposobów. Zdecydowanie najlepszym i niezawodnym sposobem na ich pozyskanie jest samodzielne zamieszczanie wpisów linkujących do Twojej strony w Katalogach Stron Internetowych (określane też mianem Katalogów SEO).