3 sztuczki na TOP3 w Google Maps

google maps na telefonie

Na początku sierpnia, Google dokonało bardzo poważnej zmiany w wynikach „pakietu lokalnego” decydując się na pokazywanie trzech zamiast siedmiu wyników. Poniżej kilka wskazówek na opracowanie takiej strategii by utrzymać się na szczycie wyników wyszukiwania.

Podejrzewam, że motywem wprowadzenia mniejszej liczby wyników podyktowana jest coraz to większym dostosowaniem Google do korzystania z małoekranowych urządzeń … mobilnych. Istotnie, ilość ruchu generowanego przez te urządzenia jest coraz większy. Zwłaszcza dotyczy to wyszukań lokalnych firm, lokali, restauracji.

Dobra wiadomość jest taka, że w opcji widoku mapy otrzymujemy aż 20 wyników na stronę. Daje to jakąś szansę reszcie firm na zachowanie znaczącego ruchu.

 

1. Przegląd

Google usunęło dokładne adresy zastępując numery telefonów opiniami. Analizując wyniki dla kilkudziesięciu miejscowości pierwsze pozycje były zarezerwowane dla firm posiadających dużo pozytywnych opinii. Wniosek nasuwa się tylko jeden … jest to jeden z czynników rankingowych. Sugeruję zatem by o nie zadbać. Zastanawiasz się pewnie jak to zrobić? Opowiem o tym trochę później.