Reklama

SecureGlass

SecureGlass to blog o tematyce SEO. Założony w 2014 roku, porusza głównie problemy związane ze sztuczkami, testami, rzadziej aktualnościami z branży. Długie i merytoryczne artykuły oraz zestaw narzędzi SEO sprawiają, że średni czas trwania sesji to prawie 4 minuty i ma tendencję wzrostową. Z punktu widzenia reklamodawcy to czas, w którym użytkownik przyswaja przekaz reklamowy.

 

Statystyki odwiedzin

To mocna strona serwisu, w pełni obrazująca zainteresowanie użytkowników oraz potencjał reklamowy.

Analiza w ujęciu rocznymWykres całościowy doskonale obrazuje stabilny wzrost popularności i pozwala na prognozowanie ruchu w najbliższej przyszłości.

Analiza w ujęciu miesięcznymNatomiast wykres z ostatnich 30 dni doskonale obrazuje poziom zaufania użytkowników do przedstawianych recenzji. Aż 46% to użytkownicy powracający. To olbrzymi potencjał do wykorzystania w przypadku zlecenia testu/recenzji.

dane demograficzneOdbiorcy SecureGlass to głównie mężczyźni w wieku 25-44 lata.

analiza regionówOdbiorcy pod względem regionu.

 

Banery reklamowe

Pod reklamy banerowe wygospodarowałem 8 dużych powierzchni znajdujących się w polu zainteresowania użytkownika.

Strona główna serwisu

Podstrona serwisu

seo analizatorBaner w SEO Analizatorze oraz jego raportach PDF (te pozostają już na stałe w wygenerowanym pliku). Oglądalność tej części serwisu utrzymuje się na średnim poziomie 3895 odsłon miesięcznie i jest jedną z najdłużej trwających bo sięga średnio 5 minut.

synonimizatorBaner w Synonimizatorze. To również miejsce o zwiększonej widoczności. Czas trwania odsłony Synonimizatora to średnio 2 minuty. Średnia oglądalność to 4602 odsłony miesięcznie.

 

Rabaty

Dłuższe terminy emisji reklamy podnoszą atrakcyjność cenową oferty.

Okres emisyjny Rabat
1 miesiąc minimalny okres emisyjny
2 miesiące 5%
3 miesiące 10%
4 miesiące 15%
5 miesięcy 20%
6 miesięcy 25%
7 miesięcy 30%
8 miesięcy 35%
9 miesięcy 40%
10 miesięcy 45%
11 miesięcy 50%
12 miesięcy 55%

 

Ceny

Po wnikliwej analizie kilkudziesięciu stron branżowych umożliwiających umieszczenia reklamy, utworzyłem poniższe zestawienie. Stosunek powierzchni reklamowej i jej oglądalności do ceny jest na wyjątkowo atrakcyjnym poziomie. Zaplanowanie reklamy długoterminowej sprawia, że oferta staje się bezkonkurencyjna.

Baner Strona Rozmiar Cena za 30 dni
Baner 1 główna 1170x200px 500 netto (1,3 gr/wyświetlenie) Negocjuj
Baner 2 główna 1170x200px 300 netto (0,8 gr/wyświetlenie) Negocjuj
Baner 3 główna+podstrona 1170x150px 200 netto (0,5 gr/wyświetlenie) Negocjuj
Baner 4 podstrona 1000x40px 100 netto (0,26 gr/wyświetlenie) Negocjuj
Baner 5 podstrona 1170x200px 300 netto (0,8 gr/wyświetlenie) Negocjuj
Baner 6 podstrona 1170x200px 200 netto (0,5 gr/wyświetlenie) Negocjuj
Baner 7 SEO Analizator 1170x200px 300 netto (7,7 gr/wyświetlenie) Negocjuj
Baner 8 Synonimizator 1170x200px 200 netto (4,3 gr/wyświetlenie) Negocjuj

 

Artykuł sponsorowany / recenzja produktu

Wpis sponsorowany, recenzja produktu lub usługi musi być związany z szeroko rozumianą tematyką bloga, jaką jest SEO/SEM. Wpis jest przygotowywany po ustaleniu tematu z reklamodawcą. Zachowuję prawo do pełnego obiektywizmu.

Treść o długości minimum 3000 znaków (bez limitu górnego) pozostaje na blogu na stałe. Czas emisji na pierwszym miejscu listingu wpisów to minimum 7 dni. Dodatkowo artykuł pojawi się jako zajawka w mediach społecznościowych fb, twitter, g+. Jako artykuł pojawi się automatycznie w mailingu.

Cena opracowania i emisji artykułu wynosi 500 netto jednorazowo.

Negocjuj

 

Konkursy

Elementem konkursu jest przedstawienie produktu lub usługi, która stanowi podstawę konkursu. Zleceniodawca określa i gwarantuje poprawność prawną regulaminu oraz funduje nagrody.

Konkursy są zwolnione z opłat na rzecz SecureGlass.

Negocjuj

 

Kilka uwag na koniec

Zastrzegam sobie możliwość odmowy przyjęcia zlecenia reklamy podając przyczynę. Promuję tylko to, do czego sam jestem przekonany i co nie koliduje z tematyką serwisu SecureGlass.

Nie stosuję banerów rotacyjnych tak więc wykupiona powierzchnia reklamowa jest dedykowana jednemu reklamodawcy przez cały okres zlecenia.

Wszystkie reklamy otwierają się w nowym oknie i przenoszą moc SEO.

Dla każdego wykupionego banera na podstronie gwarantuję minimum 30 tysięcy odsłon miesięcznie. Jeśli z jakichkolwiek powodów liczba ta nie zostanie osiągnięta w ciągu miesiąca, baner będzie wyświetlany aż do osiągnięcia tej liczby.

Reklamodawca może zmieniać swój baner raz w miesiącu. W uzasadnionych wypadkach można wymienić banner szybciej. Kolejny baner musi zostać dostarczony na co najmniej 2 dni przed planowanym terminem zmiany.

Wszelkie rozliczenia następują na podstawie faktury VAT 23%.