Google rezygnuje z informacji o autorze w wynikach wyszukiwania

W zeszłym miesiącu pojawiły się pogłoski o tym, że Google chce się wycofać z pokazywania informacji o autorach w wynikach wyszukiwania. Teraz John Mueller z Google to oficjalnie potwierdził.

„Unfortunately, we’ve also observed that this information isn’t as useful to our users as we’d hoped, and can even distract from those results. With this in mind, we’ve made the difficult decision to stop showing authorship in search results.”

Niestety, zaobserwowaliśmy również, że ta informacja nie jest użyteczna dla naszych użytkowników jak chcieliśmy i może czasem odwrócić uwagę od tych wyników. Mając to na uwadze, podjęliśmy trudną decyzję, aby wstrzymać pokazywanie informacji o autorstwie w ​​wynikach wyszukiwania.

Choć szkoda, że Google rezygnuje z pokazywania tego typu informacji, to naprawdę nie powinno mieć znaczenia dla właścicieli witryn. Informacje o autorstwie nie przyczyniały się do zwiększenia ruchu na stronie, tak i nie powinny wpłynąć na spadek ruchu w przyszłości. John Mueller zwraca uwagę na fakt, że Google nadal będzie się koncentrowało na organizacji znaczników Schema.org: „Znaczniki pomagają wyszukiwarkom lepiej zrozumieć treść i kontekst strony, dlatego będziemy dalej pokazywali dane strukturalne w wynikach wyszukiwania”

Google rozpoczął wdrażanie informacji o autorstwie wraz z pojawieniem się Google+. Mueller podkreśla, użytkownicy nadal będą widzieć posty Google+ od znajomych i stron, gdy są one związane z zapytaniem.

Co sądzisz o usunięciu informacji o autorstwie? To dobrze, czy ich czas nadszedł?