Opinie są czynnikiem rankingowym w Google Maps

Reviews are google maps ranking factor

Pod koniec stycznia John Mueller z Google Switzerland zorganizował Hangout. Wśród bardzo wielu pytań, jedno zwróciło moją szczególną uwagę a dotyczyło wpływu ilości opinii na pozycję w wynikach wyszukiwania. John odpowiedział, że w odniesieniu do tradycyjnych wyników wyszukiwania opinie nie są czynnikiem rankingowym.

W odniesieniu do wyników lokalnych już mogą nim być. Dodatkowo jeśli te opinie pojawią się na Waszej stronie, Google może je wykorzystać do prezentacji w wynikach wyszukiwania i wykorzystać jako czynnik rankingowy. Gra jest zatem warta świeczki.

Wspominam o tym dlatego ponieważ już w sierpniu tamtego roku wprowadziłem jako jeden z elementów strony secureglass.net panel z ogłoszeniami wymiany opinii. O ile krok był w dobrym kierunku to liczba ogłoszeń nie przyprawiła o zawrót głowy. Zacząłem się zastanawiać czy użytkownicy nie chcą podnieść swojej pozycji w Google Maps? Otóż nie, około 42% (zależy od miesiąca) zapytań z formularza dotyczy właśnie pozycjonowania w Google Maps. Pozostaje mi zatem przypomnieć o możliwości publikacji swoich ogłoszeń i wykorzystaniu tego czynnika rankingowego. Umieszczenie ogłoszenia o wymianie opinią NIGDY NIE BYŁO I NIGDY NIE BĘDZIE PŁATNE. Ogłoszenia są moderowane a więc wolne od spamu.

 

Zamieść swoje ogłoszenie