Jak poprawić wskaźnik Alexa Ranking

Alexa Ranking

Każdy webmaster chce poprawić Alexa Ranking swojej strony. Chcę się podzielić bardzo ważnym sposobem na poprawę/obniżenie parametru Alexa w dość krótkim czasie.

Alexa jest największą organizacją analizującą ruch na stronach. Ich ranking bazuje na statystykach oglądalności jak i innych czynnikach. Odwiedzający, ogłoszeniodawcy, Google używają rankingu Alexa do oceny popularności strony lub bloga. Podsumowując ranking Alexa jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na serwis. Wartość ustalana jest za pomocą darmowego toolbaru zbierającego informacje o ruchu. Narzędzie to jest dość popularne w stanach natomiast w Polsce mało kto z niego korzysta stąd polskie serwisy mają znacznie wyższe wartości. Warto więc zadbać by poprawić ranking w jak najkrótszym czasie.

Pierwszą bardzo ważna rzeczą jest zapoznanie z mechanizmem działania Alexa Rank. Otóż określa on pozycję strony pod względem odwiedzin. Co za tym idzie im wyższa jej wartość tym bardziej odległa jest pozycja naszego serwisu na liście rankingowej.

 

Najważniejsze 5 sposobów na obniżenie wskaźnika Alexa.

 

Zgłoś swoją stronę