Ręczne działania Google! Masz coś na sumieniu?

Ręczne działania antyspamowe Google

Google na swoim blogu poinformowało (nie powołując się na konkretną osobę), że powtarzające się naruszenia wskazówek dla webmasterów będą karane surowiej. Naturalne zatem będzie, mniej przychylne rozpatrywanie wniosków o ponowne rozpatrzenie witryny.

Nie mówi o karach algorytmicznych nakładanych automatycznie z pomocą algorytmów takich jak Panda, Pingwin lecz o ręcznych karach, o których informacje są zamieszczane w Google Search Console.

Przykładem podanym przez Google był „webmaster, w stosunku do którego wszczęto ręczne działania przeciw spamowe za nienaturalny link kierujący do innej strony. Webmaster zmienił link na nofollow i po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku znów ustawił na dofollow”. W takim przypadku webmasterowi znacznie trudniej będzie uzyskać pozytywną decyzję w sprawie wniosku o ponowne rozpatrzenie witryny.

Wprawdzie nie padły żadne odpowiedzi na pytania stawiane przez użytkowników ale można założyć, że będzie chodziło o wydłużenie czasu rozpatrzenia lub w wyjątkowych sytuacjach całkowite wyindeksowanie strony.