Szybkość ładowania a pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie zwykłej strony www wydaje się być o wiele łatwiejsze aniżeli pozycjonowanie sklepu internetowego. W przypadku strony mamy znacznie większy wachlarz możliwości. Mam na myśli zarówno oryginalne treści jak i całą masę wtyczek, które wspomagają optymalizację wydajnościową. Jak zrobić dobry podkład pod pozycjonowanie sklepu internetowego?

Bardzo wiele osób bazuje na rozwiązaniach e-commerce open source jak Prestashop, Magento itp. Są to bardzo dobre sklepy, swoją funkcjonalnością znacząco przewyższające wtyczkę sprzedażową Woocommerce do WordPress. W zeszłym roku opisywałem sposoby optymalizacji stron na bazie WordPress i o ile do tego CMS’a jest cała masa wtyczek optymalizujących system to w przypadku Magento czy Prestashop jest ich mniej, są najczęściej płatne a sklepy same w sobie są dużo wolniejsze w działaniu. Aplauz gadżety reklamowe to sklep na bazie Prestashop i nim się dziś zajmę co nie oznacza, że użytkownicy Magento nie mogą z poradnika skorzystać. Oni mają swoje odpowiedniki wtyczek, które robią podobne rzeczy.

Do dzieła.

Całą zabawę rozpoczynam od sprawdzenia pozycji co wydaje się być naturalnym krokiem. Później wykonuje audyt narzędziem np. GTMetrix, które pokazuje mi czas wczytywania, liczbę odwołań do serwera, ciężar strony, kolejność wczytywania elementów itd.