Google nałożyło na Twoją stronę filtr?

Pierwszą czynnością jest zweryfikowanie strony dodanej do Narzędzi dla Webmasterów swojego konta Google. Tam w zakładce Ruch związany z wyszukiwaniem > Działania ręczne powinien się znaleźć opis problemu. Nie ma opisu to nie ma problemu filtra. Jeśli jednak jest, nie załamuj się. Z każdej tego typu sytuacji da się wyjść. Posłużę się tu przykładem z życia wziętym … swoim.

Zakupiłem domenę secureglass.net kilka tygodni temu. Domena nigdy nie była szczególnie pozycjonowana. Nie była również tematycznie związana z obecną. Page rank i inne parametry nie były wysokie, w zasadzie zerowe. Domena posiada natomiast historię w archive.org. To skłoniło mnie do zakupu i jej rozwinięcia. Postawiłem stronę o z kilkoma linkami wychodzącymi ale wszystkie polskie znaki w artykułach zamieniłem na znaki zapytania. Utworzył się ciąg znaczków/fragmentów wyrazów, których sens mógł bez problemu określić średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej. Strona nie spadła na odległą pozycję. Ona przestała istnieć! Jak czarna dziura usunęła wszystkie podstrony. Google jednak po kilku dniach od zweryfikowania strony w NDW, podzieliło się opinią na jej temat.

Czysty spam

Wydaje się, że strony tej witryny używają agresywnych technik spamu, np. automatycznie generowanego bezsensownego tekstu, maskowania bądź ponownie publikowanych treści z innych witryn internetowych, i/lub wielokrotnie bądź w poważny sposób naruszają wskazówki Google dla webmasterów. Więcej informacji.

 

Powód nałożenia filtra/bana

 

Zmieniłem zatem treść na prawidłową i poprosiłem o ponowne rozpatrzenie witryny. Dokładnie i grzecznie opisałem problem, podpisałem imieniem i nazwiskiem oraz dodałem wiarygodności umieszczając numer telefonu (prawdziwy/fikcyjny/nie ważne). Ku mojemu zdziwieniu po dwóch dniach otrzymałem odpowiedź, że działania antyspamowe zostały cofnięte i niebawem strona znów pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Odpowiedź na prośbę o ponowne rozpatrzenie witryny

Webmasterze witryny http://secureglass.net/,

Przeanalizowaliśmy prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia otrzymaną od właściciela witryny http://secureglass.net/ i anulowaliśmy czynności podjęte wcześniej w odniesieniu do Twojej witryny. Sprawdziliśmy Twoją witrynę i uznaliśmy, że problemy z naruszeniem wskazówek dotyczących jakości zostały rozwiązane.

Informacje o działaniach podejmowanych obecnie wobec Twojej witryny znajdują się na stronie Ręczne działania w Narzędziach dla webmasterów. Może minąć trochę czasu, zanim najnowsze aktualizacje stanu witryny zostaną odzwierciedlone na tej stronie i w wynikach wyszukiwania.

Nie podejmujemy żadnych ręcznych działań w odniesieniu do Twojej witryny, mogą jednak istnieć inne powody obniżenia jej pozycji lub zmiany sposobu prezentacji w wynikach wyszukiwania. Google określa kolejność wyników wyszukiwania w oparciu o ponad 200 różnych sygnałów. Od czasu do czasu pozycja może się zmieniać z powodu aktualizacji, które wprowadzamy, by oferować użytkownikom najbardziej trafne wyniki. Pozycja Twojej witryny mogła się również zmienić ze względu na wykrycie zagrożeń. Ze strony Problemy dotyczące bezpieczeństwa dowiesz się, czy odkryliśmy, że Twoja witryna padła ofiarą hakera.

Jeśli Twoja witryna nadal nie wypada najlepiej w naszych wynikach wyszukiwania, przeczytaj artykuły w naszym Centrum pomocy – pomogą Ci one w zdiagnozowaniu problemu.

Dziękujemy za pomoc w zapewnieniu odpowiedniego poziomu jakości naszych wyników wyszukiwania.

Pozdrawiamy
Zespół ds. jakości wyszukiwarki Google

 

5 cennych wskazówek, które z pewnością pomogą.

Podsumowując … sprawa zakończyła się pomyślnie i stała się powodem do opisania procedury odwoławczej do Google w celu wyjścia z filtra lub bana strony. Przedstawienia skutecznego sposobu zakończonego sukcesem.
Jak wyjść z filtra Google? 4.94/5 (17 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *