W ciągu roku od daty pierwszej publikacji treści, pewne katalogi stały się płatne, inne zniknęły. Listę 104 mocno okroił Karol Pergoł, któremu za poświęcony czas i przede wszystkim chęci mocno dziękuję. Swoją drogą chłopak prowadzi fajny katalog darmowych zdjęć do wykorzystania. Warto sprawdzić http://beststockphotofree.com/.

Tym razem podpowiem jak zdobyć dobre linki ze stron konkursowych wspomagające pozycjonowanie stron. Cały bajer polega na tym, że pół świata kopiuje strony konkursowe na swoich stronach, blogach itp. Podsumowując, nie ważne czy strona wyjdzie z nominowanych … i tak link rozejdzie się po sieci w ilości hurtowej.

Minus jest taki, że strona musi być fajna wizualnie.

Zacznę może od rodzynka … strony PR7-6

PR
BEZP.
KOMENTARZ
5
$20 lub $6 lub free
5
free
5
Strony typu One Page
4
Tylko strony na WordPress’ie – $29 lub $69
4
przechodzi na nowy adres
4
free
4
free
4
free
4
Strona po niderlandzku. Oj, ciężko się odnaleźć
4
$25 lub $3 lub free
4
$25 lub $3 lub free
4
$25 lub $3 lub free
4
$25 lub $3 lub free
4
free
4
$25 lub $3 lub free
4
9$
4
$10 lub $3
4
free
4
free
4
$10 lub $25
4
free
4
free
4
Strony na WordPress – free
3
free
3
free
3
free
3
free
3
free
3
free
3
free
2
free
2
free
2
free
2
free
2
free
104 Linki ze stron konkursowych 4.67/5 (30 głosów)

26 Komentarzy

 1. Nie jestem zawodowym pozycjonerem, wszystko robię na potrzeby własne, ale czy mógłbym prosić o jakieś głębsze wyjaśnienie o co chodzi z tymi stronami konkursowymi ? Czy to są strony, gdzie dodajemy własne strony po to, by inni mogli ocenić design strony ? Jeżeli strona jest na darmowym szablonie wordpressa do mogę ją dodawać do oceny ? A może źle rozumuję ?

  • Ireneusz Mazur pisze:

   Chodzi o to, że strona zgłoszona do konkursu, która przeszła wstępną weryfikację wskakuje do działu nominacje. To daje podlinkowanie i dość znaczny ruch. Najważniejsze jednak jest to, że jest cała masa ludzi, którzy powielają linki do fajnych stron na swoich blogach/stronach. Podsumowując … można w bardzo prosty sposób zdobyć pokaźne podlinkowanie. Strona jednak powinna być estetycznie wykonana.

   Czy korzystanie z gotowych szablonów jest nieetyczne? Część osób powie, że nie jest a część stwierdzi, że szablon to zbiór elementów informatycznych zapewniających jakąś funkcjonalność. Cała szata graficzna/kolorystyka/typografia zostaje zmieniona/dopasowana do branży a treść ułożona według własnych preferencji (z wykorzystaniem wybranych funkcji szablonu). To wszystko sprawia, że mimo korzystania z zakupionej templatki, strona ma indywidualny wygląd, który to właśnie podlega ocenie.

 2. Z tego co widzę, to trzeba raczej opisy zamieszczać w języku angielskim, jak się ma sprawa z tytułem. Czy wy dodajecie tytuł polski czy angielski ?

 3. Łukasz pisze:

  Niestety nie nada się na linkowanie blogów, a mam ich całkiem sporo. Na próbę dodałem serwis leczeniekanalowe.net.pl na darmowym szablonie graficznym, jak podejmą jakieś działania (będą akceptować lub nie), to napiszę, jak się to ma do darmowych szablonów.

 4. Takiego serwisu brakowało w polskim internecie, bo angielskojęzycznych stron w tej tematyce jest całkiem sporo (chociażby sławne pointblankseo.com ). Brawa przede wszystkim aktualną bazę linków i dobrej jakości artykuły. Trzymam kciuki za rozwój pomysłu.

  Jeżeli można coś zasugerować, to może w przyszłości pojawi się tu opis kilku różnych strategii link buildingu realnych do przeprowadzenia w naszych rodzimych warunkach..?

 5. Lukaszo86 pisze:

  Krążę po internecie i szukam wskazówek. W końcu znalazłem post, który mnie tak zainteresował, że z pół dnia na Twojej stronie spędziłem :-) Ktoś bardziej uszczypliwy mógłby stwierdzić, że „liżę palce i czytam zdanie po zdaniu” :-) Ale to dlatego, że tematyka bardzo merytorycznie opisana.

  pozdrawiam.

 6. Klewer pisze:

  Oj dzięki. Dobry sposób.

 7. janek pisze:

  Pierwszy z brzega
  css winner
  płatny 9$ :(

  • W chwili przygotowywania listy konkursy z płatną rejestracją były oznaczone jako płatne. Widocznie coś się zmieniło. Dziękuję za sygnał … zaktualizuję to jak najszybciej.

 8. Izabela pisze:

  chyba się zaczytam na dłużej :)

 9. Legenda pisze:

  Cześć Irek! Wykonujesz mega dobrą robotę, pozdrawiam i czekam na więcej!

 10. kociara pisze:

  Zależy mi na rozreklamowaniu forum znalazłam Twoją pomocną stronę i spędziłam na czytaniu dobre 4 godziny :) wpadłam więc powiedzieć dziękuję :) mam nadzieję że coś połapię jak nie to będę pytać :)

 11. Piotr pisze:

  Irku, dzięki. Trzeba przyznać, że odwaliłeś kawał dobrej roboty z tymi linkami. Naciąłem się na pierwszy linku, płaty 9$, ale potem było już lepiej. Są opcje płatne, ale zazwyczaj jest też opcja free submition, co pomaga.

  • Fajnie, dziękuję:) Lista wymagała aktualizacji i została mocno okrojona przez Karola Piergoła, który poświęcił swój cenny czas na jej przeklikanie. Obecnie zawiera raczej aktualne dane.

 12. Piotr pisze:

  Ukłony za to co robisz. Dzięki.

 13. Streetwear pisze:

  Awwwards już jest płatny i to całkiem sporo – 40 Euro za wpis…

 14. Arek pisze:

  Witam. Pozdrawiam autora , oraz przedmówców – miło poczytać :D

 15. Pinjo pisze:

  Czy faktycznie mocne linkowanie w ten sposob da jakies efekty? Czy te linki sa wartosciowe? (zaczynam przygode z SEO :))

  • Piter Pit pisze:

   Wartość linków najlepiej samemu weryfikować. I nie mocne linkowanie, tylko linkowanie z głową, za spam linkami też filtr od Google można wyrwać. Poczytaj o preclach na start :)

 16. Michał pisze:

  dzieki Wartościowe strony dla początkujących

 17. Pogromca Cen pisze:

  Dziękuje ślicznie wszystkim za poświęcony czas! Dzięki Wam dowiedziałem się sporo (na przykład nie zdawałem sobie sprawy o stronach konkursowych), dzięki czemu będę mógł pozyskać jeszcze więcej linków na moja stronę z okazjami i kodami rabatowymi.

 18. Wielkie dzięki za przekazanie wiedzy :)

 19. Adam pisze:

  Katalogi stron to już powoli przeżytek. Jeszcze długo będą istniały, ale nie odgrywają już tak dużej roli jak kiedyś. Bardziej naturalne ( a co za tym idzie skuteczne metody pozyskiwania linków to fora internetowe i komentarze (np. tutaj:) ). Jestem ciekaw jak aktywna jest lista stron konkursowych i jak często się ją aktualizuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *