Reviews are google maps ranking factor

Pod koniec stycznia John Mueller z Google Switzerland zorganizował Hangout. Wśród bardzo wielu pytań, jedno zwróciło moją szczególną uwagę a dotyczyło wpływu ilości opinii na pozycję w wynikach wyszukiwania. John odpowiedział, że w odniesieniu do tradycyjnych wyników wyszukiwania opinie nie są czynnikiem rankingowym.

W odniesieniu do wyników lokalnych już mogą nim być. Dodatkowo jeśli te opinie pojawią się na Waszej stronie, Google może je wykorzystać do prezentacji w wynikach wyszukiwania i wykorzystać jako czynnik rankingowy. Gra jest zatem warta świeczki.

Wspominam o tym dlatego ponieważ już w sierpniu tamtego roku wprowadziłem jako jeden z elementów strony secureglass.net panel z ogłoszeniami wymiany opinii. O ile krok był w dobrym kierunku to liczba ogłoszeń nie przyprawiła o zawrót głowy. Zacząłem się zastanawiać czy użytkownicy nie chcą podnieść swojej pozycji w Google Maps? Otóż nie, około 42% (zależy od miesiąca) zapytań z formularza dotyczy właśnie pozycjonowania w Google Maps. Pozostaje mi zatem przypomnieć o możliwości publikacji swoich ogłoszeń i wykorzystaniu tego czynnika rankingowego. Umieszczenie ogłoszenia o wymianie opinią NIGDY NIE BYŁO I NIGDY NIE BĘDZIE PŁATNE. Ogłoszenia są moderowane a więc wolne od spamu.

 

Zamieść swoje ogłoszenie

 

 

Is the number of reviews a ranking factor? Assuming all other aspect are the same, would a website with 100 reviews be considered of higher quality then one with only 10 for the same object? If so, how would one implement that value best ? Structured data?

With regards to web search, as far as I know, no. Reviews is not a ranking factor.
It might be different with local but with web search, that’s not a ranking factor.
On the other hand, if these reviews are on your pages than that might be content that we can pick up, that we can show in search, and use as a ranking factor.

Opinie są czynnikiem rankingowym w Google Maps 4.00/5 (4 głosów)

4 Komentarzy

 1. Dawid pisze:

  Tak sądziłem ze opinie są czynnikiem rankingowym , dzięki za informacje :)

 2. Marcin Tarski pisze:

  To tłumaczy takie ilości „sztucznych” opinii…

 3. Alex pisze:

  Nie pozostaje nic innego jak to przetestować :)

 4. DentiMedical pisze:

  W jaki sposób można uzyskać efekt prezentacji opinii zamieszczonych na naszej stronie internetowej w wynikach wyszukiwania? Czy właściwe mikroformaty schema.org załatwiają sprawę?
  Druga kwestia – ponoć algorytm Google jest w stanie wychwycić sztuczne opinie, więc posiadanie rekomendacji od osoby ze Szczecina podczas, gdy nasz lokalny biznes działa w Krakowie mija się z celem. Czy to prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *