google adwords

Google rozpoczęło aktualizację swoich wpisów reklamowych w wyszukiwarce. Testy tej aktualizacji rozpoczęły się już w grudniu a od wczoraj Google rozpoczyna wycofywanie elementów dotychczas znajdujących się po prawej stronie wyników. Zamiast tego będą pokazywane 1-4 reklamy nad wynikami organicznymi.

google-ekran1

 

Według SEM Post, wielu użytkowników potwierdziły aktualizację nazywając ją „globalną i trwałą” ale Google jeszcze nie potwierdziło tej informacji.

 

Oprócz reklam w górnej części, Google dodał reklamy również na dole wyników:

google-ekran2

 

Aktualizacja dotyczy wyników desktopowych. Układ reklam na urządzeniach mobilnych w najbliższym czasie się nie zmieni.

Reklamy znikną z prawej strony SERP’ów 4.00/5 (3 głosów)

5 Komentarzy

 1. David pisze:

  Sprawdziłem frazę „sprzątanie” – jest mapka, 3 wyniki na miejsca ( z czego dwie bez witryny), potem obrazki – tyle zmieściło się w pierwszym ekranie. AdWordsów nie ma. Ciekawe, że na sprzątanie+miasto raz są reklamy, a drugi raz nie ma, ale na razie z boku

 2. Kamil pisze:

  Ciekawe co dalej, bo nie wierzę, że dziura po prawej stronie będzie tylko na reklamy produktów i knowledge graph. Może przesuną tam mapy, bo teraz dość dziwnie wygląda Google na zapytania typu „hotele” Tak trochę „łyso” z prawej strony.

 3. Katalog firm pisze:

  to zrobi się ciasno na 1 stronie wyników naturalnych, a może należałoby rzec ze to okładka reklamowa – jak dawniej w książkach telefonicznych, czy w katalogach firm a nie 1 strona?

 4. Można się spodziewać większej konkurencji i wzrostu cen za kliknięcie, wszyscy reklamodawcy będą chcieli być w tej pierwszej 4. Część pewnie odpadnie z rywalizacji i być może skieruje uwagę na pozycjonowanie swoich stron.

 5. Piotr Ożóg pisze:

  Stałe zniknięcie prawej kolumny z reklamami chyba nie będzie dla Google opłacalne, ok wzrosną ceny za 1-4, ale czy one uzupełnią straty po 8 pozycjach? Tym bardziej, że część graczy odpadnie. Na bank to miejsce nie zostanie puste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *