Rich Snippets

Dziś zajmiemy się wpływem Rich Snippets na podniesienie rankingu strony w serp’ach.

Jednym z czynników rankingowych Google jest liczba odwiedzin (klikalność). Jak zatem sprawić by stronę odwiedzało więcej osób? Warto ją wyróżnić wśród innych wyników wyszukiwania.

 

rich snippets

Nie wdając się w opisy techniczne konstruowania znaczników bo na ten temat napisano już sporo, postaram się przeanalizować wpływ na oglądalność i pozycję dla niezbyt trudnej frazy. Strony pozycjonowane na mało popularne frazy są prostsze do analizy. Do testów posłużyła strona wkladki.net oferująca wkładki do kołowrotków TRIXIE czy Weterynarz Toruń. Dodam, że strony nigdy nie były jakoś pozycjonowane. Zawiera wprawdzie kilka linków przychodzących ale są to pojedyncze sztuki. Pozycja w serpach zawdzięczona niemal wyłącznie jej optymalizacji.

 

Miesiąc Październik Listopad Grudzień Styczeń
Rich Snippets + +
Oglądalność średnio 7 19 8 20
Pozycja średnio 15 6 13 7

 

Jak widać warto zadbać o wyróżnienie swoich wpisów za pomocą Rich Snippets. Dobrą i prostą w obsłudze wtyczką dla WordPress jest choćby darmowa kkStarRatings. Przetestować swoje znaczniki można za pomocą narzędzia https://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets.

Wpływ Rich Snippets na pozycjonowanie 4.48/5 (27 głosów)

5 Komentarzy

 1. Mariusz pisze:

  Fakt użycia snippetu wyróżniającego ma spowodować wzrost CTR ale to tytuł wpisu jest cały czas największym wabikiem. Jeśli tytuł będzie nieadekwatny do zapytania użytkownika gość nawet nie kliknie tylko przejdzie do bardziej adekwatnego wyniku, bez względu na to czy dany wynik ma wyróżnik w SERP czy też nie.

  • Ireneusz Mazur pisze:

   Oczywiście, poprawnie określony tytuł jest ogromnym wabikiem a każda dobrze napisana treść czynnikiem decydującym o długości odwiedzin. Czas spędzony na stronie również wpływa na pozycję.

   Snippet służy tylko i wyłącznie do skierowania wzroku w okolice naszego wpisu i te funkcje realizuje doskonale. W przypadku np.: gabinetu stomatologicznego (opinie) może budować również zaufanie. Sprawdźmy serpy dla „olej silnikowy”. Tu raczej wabika nie znajdziemy bo i jaki ma być. Wyróżnik jest zatem bardzo pomocny.

 2. Marek pisze:

  Oj wabik jest niezły jak się znajdujesz w top 5 słów. :)

 3. Masz naprawde doskonale wiadomosci. Tempo ladowania strony internetowej jest niesamowite. Ponadto zawartosc jest arcydzielem. zrobiles wspaniale zadanie na ten temat!

 4. Majk pisze:

  Jakie inne zastosować, aby zwiększyć CTR?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *